Program Czyste Powietrze

     Program Czyste powietrze ma na celu poprawę efektywności energetycznej i zmniejszenie emisji pyłów do atmosfery. Jest szeroko zakrojonym planem, który w sposób znaczący ma przyczynić się do walki ze smogiem Obejmuje istniejące oraz nowo budowane jednorodzinne budynki mieszkalne. Budżet obejmuje 103 mld złotych,
z czego dofinansowania stanowią 63,3 mld zł, a 37,7 mld zł dostępne będzie w formie pożyczek. Projekt ten zakłada finansowanie wydatków związanych z wymianą źródeł ciepła opalanych węglem na m.in kotły na biomasę. Zakres  prac może obejmować również termomodernizację. Wnioski można składać w terminie od 19.09.2018 do 30.06.2027 r. w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej właściwym terytorialnie dla miejsca położenia nieruchomości objętej wnioskiem o dofinansowanie. Zakres tego projektu obejmuje dużą grupę osób mogących
z niego skorzystać, jak i również daje duże możliwości wyboru urządzenia grzewczego, który  może być objętym dofinansowaniem.

     Warto zwrócić uwagę na kotły 5 klasy z palnikami na pellet ROTARY. Te nowoczesne urządzenia grzewcze doskonale wpisują się w założenia programu. Są ekonomiczne i ekologiczne – pellet to gwarancja braku emisji szkodliwych substancji do atmosfery. Tak więc kotły z  palnikami na pellet są doskonałą alternatywą dla dotychczas używanego kotła na węgiel. Warto wymienić stary kocioł na nowe urządzenie grzewcze i odebrać dofinansowanie.

UDOSTĘPNIJ:

NAJNOWSZE

Ta strona korzysta z plików cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.