Raport „Pellet drzewny w Polsce”

     W naszym kraju od dłuższego czasu trwa debata nt. słabej jakości powietrza jakim oddychamy. Konsekwentna polityka antysmogowa, uwzględniająca istotną rolę pelletu drzewnego w ogrzewnictwie indywidualnym, może znacząco to zmienić! Dlatego też postanowiliśmy wziąć udział w tworzeniu pierwszego w Polsce  opracowania dotyczącego pelletu drzewnego. Raport „Pellet drzewny w Polsce” skupia się na aktualnej sytuacji rynku pelletowego w naszym kraju oraz perspektywie jego rozwoju w najbliższych latach. Celem nadrzędnym tego opracowania jest  popularyzacja tego ekologicznego, odnawialnego paliwa, które powinno zajmować znaczące miejsce w krajowym miksie energetycznym.

    Cały raport dostępny jest na www.magazynbiomasa.pl, poniżej jego fragment, zawierający komentarz Marcina Menzla, dyrektora marki KIPI. 

       „Czyste powietrze dla Polski to priorytet nas wszystkich, niezależnie od miejsca zamieszkania. To zdrowie nasze, naszych rodzin, a przede wszystkim dzieci i kolejnych pokoleń. Jako producent urządzeń grzewczych ściśle związanych z biomasą, od kilku lat prowadzimy szeroko zakrojoną kampanię na rzecz powietrza. Ostatnie lata to również nieustanna edukacja oraz ciężka praca zarówno z krajowymi, jak i zagranicznymi producentami urządzeń grzewczych w celu przystosowania urządzeń do obowiązujących i przyszłych wymagań. Biorąc udział w targach branżowych, prezentacjach, konferencjach oraz szkoleniach dla instalatorów czy kominiarzy, nieustannie prowadzimy kampanie edukacyjne w tematyce wykorzystania biomasy jako odnawialnego źródła energii, które jest praktycznie zeroemisyjne i stanowi główne źródło ogrzewania rekomendowane przez UE. 

     Doskonale zdajemy sobie sprawę, że przyczyną zanieczyszczeń powietrza jest nawarstwienie się wielu czynników, m.in. zanieczyszczeń komunikacyjnych, braku wietrzności w miastach oraz niskiej emisji. Widzimy, że na przestrzeni ostatnich lat nastąpiła znaczna poprawa jakości powietrza, a coraz większa część społeczeństwa zaczęła wybierać kotły na pellet. Projekt, którego jesteśmy Partnerem Strategicznym, jest przysłowiową wisienką na torcie, która w pełni opisuje czyste paliwo jakim jest biomasa i pellet. Takie opracowania to dobra praktyka, której do tej pory brakowało branży, to podsumowanie naszych działań i kierunek, w którym powinniśmy zmierzać”.

UDOSTĘPNIJ:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Ta strona korzysta z plików cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.