wybierz język:

ZABEZPIECZENIE PRZED COFANIEM SIĘ PŁOMIENIA

   Newsletter   maja 29, 2019  Możliwość komentowania ZABEZPIECZENIE PRZED COFANIEM SIĘ PŁOMIENIA została wyłączona

KOLANKO Z ZAPADKĄ

 

W procesie udoskonalania naszych rozwiązań, w tym standardowego przebiegu dozowania paliwa do spalania, skonstruowaliśmy kolanko z zapadką, które przyczynia się do wyeliminowania możliwości cofania się  płomienia.

Cofanie się płomienia to zjawisko występujące, kiedy płomień palący się u wylotu palnika w sposób niekontrolowany cofa się do wewnątrz, sięgając nawet rury spiro, poprowadzonej od kolanka do podajnika. Może to doprowadzić do niebezpieczeństwa i uszkodzenia (stopienia) rury spiro lub uszkodzenia elementów palnika.

 

Przyczyny cofania się płomienia to przede wszystkim:

- zbyt duża dawka podawanego paliwa,

- słaby ciąg kominowy,

- zapchany kocioł.

Przyczyny te są często wynikiem niepoprawnej eksploatacji. Zapomina się, że popiół wraz ze spalinami unosi się, a następnie  zalega w kotle i kominie. Brak czyszczenia tych elementów w sposób znaczący zwiększa prawdopodobieństwo zaistnienia zjawiska cofania się  płomienia.

Chcąc maksymalnie wyeliminować to niekorzystne zjawisko stworzyliśmy zapadkę zamontowaną  w kolanku i dzięki temu zwiększyliśmy system zabezpieczenia palnika. Przekłada się to bezpośrednio na niezawodność naszego palnika i jednocześnie zwiększenie bezpieczeństwa naszych klientów.

 

Kolanko z zapadką jest to opcja dodatkowo płatna - zachęcamy do zwiększenia bezpieczeństwa i wyboru tego rozwiązania.

Zdecydowałeś się na to rozwiązanie -poinformuj nas przy składaniu zamówienia.