STAND PV

System fotowoltaiczny
do samodzielnego montażu

NAJPROSTSZA DROGA DO WŁASNEJ INSTALACJI PV

Zmiany na rynku energii powodują wzrost zainteresowania instalacjami fotowoltaicznymi. Jednak gospodarstwa domowe o średnim zużyciu, potrzebują małych instalacji. Niewielkie instalacje są mniej opłacalne z uwagi na duży udział kosztów montażu i dojazdu. W przypadku większych mocy, nie ma to tak dużego wpływu.

Często osoby posiadające już instalacje chciałyby ją rozbudować, jednak czasami konieczna jest wymiana falownika lub budowa osobnej instalacji. Powoduje to jednak, że taka rozbudowa jest zbyt droga. Ograniczone miejsce na dachu też często jest przeszkodą w takich rozbudowach.

Właśnie dla takich klientów przygotowaliśmy kompletny zestaw fotowoltaiczny do samodzielnego montażu. Składa się on z konstrukcji naziemnej, wydajnych paneli fotowoltaicznych oraz hermetycznego falownika, posiadającego zabezpieczenia wymagane prawem jak i licznik energii. 

Podłączenie takiego zestawu do sieci jest tak łatwe jak włożenie wtyczki do gniazdka. Całą instalację  zaprojektowaliśmy jednak nie tylko pod kątem szybkiego, samodzielnego montażu, ale także zadbaliśmy o bardzo krótki okres zwrotu z inwestycji w nasz produkt.

PRZEKONAJ SIĘ, JAKIE TO PROSTE

Moc instalacji jest dopasowana dla domów o średnim zużyciu i posiada 2 kWp. Ilość energii wyprodukowanej z tej instalacji w większości zużywana jest na bieżąco, dlatego obecne zasady rozliczania energii nie stanowią problemu, a zwrot z inwestycji będzie szybszy niż w przypadku dużej instalacji. Dodatkowo ta moc instalacji już gwarantuje skorzystanie z dotacji mój prąd.

Montaż obejmuje złożenie konstrukcji i przykręcenie paneli. Część elektryczna jest wykonana w naszej firmie i zamknięta w hermetycznej obudowie. Wystarczy więc tylko podłączyć kilka wtyczek. Całość można ustawić w dowolnym miejscu wokół domu, należy jedynie zadbać o to, aby miejsce to było odpowiednio nasłonecznione.

Instalację fotowoltaiczną można ustawić w dowolnym miejscu wokół domu. Wystarczy zadbać o to, aby miejsce to było odpowiednio nasłonecznione, co wpłynie pozytywnie na efektywność działania całego systemu.

Instalacja będzie służyć długie lata, ponieważ całość jest wykonana ze stali nierdzewnej która jest odporna na korozję. Panele i falownik są dostosowane do warunków zewnętrznych i posiadają 10 lat gwarancji.

Przy obecnych cenach prądu ten zestaw zwraca się już po 5 latach, a po uwzględnieniu dofinasowania z programu „Mój prąd” oraz ulgi termomodernizacyjnej zwrot następuje już po ok. 2 latach.

KALKULACJE KORZYŚCI

Szacunki produkcji dla rachunku za prąd 200 zł / miesiąc

Szacunki produkcji dla rachunku za prąd 300 zł / miesiąc

Szacunki produkcji dla rachunku za prąd 400 zł / miesiąc

KLUCZOWE PRZEWAGI

NISKIE NAPIĘCIE

Mała instalacja nie podniesie napięcia w sieci, tak jak duże instalacje i dlatego nawet latem produkcja nie będzie ograniczona.

ELASTYCZNY MONTAŻ

Może stać w dowolnym miejscu, ponieważ instalacja jest niskonapięciowa, co gwarantuje bezpieczeństwo.

ŁATWOŚĆ ZGŁOSZENIA

Wraz z zestawem otrzymasz komplet dokumentów do zgłoszenia instalacji do operatora OSD, wystarczy wypełnić dane właściciela, podpis elektryka i gotowe.

WYSOKA EFEKTYWNOŚĆ

Najlepsza produkcja energii wymaga odpowiedniego ustawienia, dlatego nasza konstrukcja gwarantuje optymalne nachylenie w celu maksymalizacji produkcji.

NISKI KOSZT & ŁATWY MONTAŻ

Wielu właścicieli domów zastanawiało się nad montażem paneli, ale przeszkodą byłą duży koszt instalacji, a samodzielny montaż był zbyt skomplikowany.

TAK, ZAMONTUJESZ SAMODZIELNIE!

Kupując zestaw fotowoltaiczny do samodzielnego montażu szybko podłączysz go do sieci i rozpoczniesz produkcję na własne potrzeby, obniżając rachunki za prąd. Bez konieczności kosztownego montażu na dachu, ustawisz go w dowolnym miejscu na swojej posesji.

ZAMÓW STAND PV za 10 000 zł
zamów z montażem (+500 zł)*

*cena montażu z podłączeniem ustalana jest w zależności od warunków przyłączenia oraz odległości (dojazd do klienta).

Po wypełnieniu formularza nasz dział obsługi klienta skontaktuje się i ustali termin dostawy oraz sposób płatności.

SKONTAKTUJ SIĘ TELEFONICZNIE:

FAQ

Podłączenia do sieci, (tak jak w przypadku płyty indukcyjnej), może dokonać każdy elektryk, który zna się na swojej pracy i ma odpowiednie uprawnienia.

  1. Wniosek/zgłoszenie przyłączenia mikroinstalacji (odpowiedni dla lokalizacji instalacji elektrycznej).
  2. Oświadczenie zgłaszającego (upoważnienie/pełnomocnictwo dla osoby lub osób upoważnionych przez zgłaszającego do występowania w jego imieniu).
  3. Oświadczenie instalatora mikroinstalacji.
  4. Schemat instalacji elektrycznej przedstawiający sposób przyłączenia mikroinstalacji.
  5. Karty katalogowe paneli.
  6. Deklaracje zgodności dla paneli w języku polskim.
  7. Certyfikaty paneli.
  8. Karty katalogowe mikroinwertera.
  9. Deklaracje zgodności dla mikroinwertera.
  10. Certyfikaty mikroinwertera w języku angielskim wraz z tłumaczeniami.

 

Tak, każda instalacja fotowoltaiczna podłączona do sieci energetycznej wymaga zgłoszenia.

Szacowana produkcja roczna to 2029 kWh.

Mimo, że zestaw jest przygotowany do samodzielnego montażu, jest możliwość zamówienia usługi montażu i podłączenia.

Wysyłka realizowana jest przy wsparciu firm spedycyjnych.

Wysyłka nastąpi do 7 dni od zaksięgowania wpłaty na koncie.

Tak, zestaw kwalifikuje się do otrzymania dotacji z Programu „Mój prąd”.