Palniki rynnowe BASIC

Palnik na pellet BASIC to urządzenie o bardzo prostej konstrukcji, charakteryzujące się wysoką efektywnością spalania pelletu. Pellet będący produktem w pełni ekologicznym jest doskonałą alternatywą przede wszystkim dla spalanych paliw kopalnianych. Palnik BASIC to urządzenie odpowiednie do modernizacji kotłowni, a łatwy montaż i niski koszt zdecydowanie przemawiają na jego korzyść. Ponadto palniki te, podobnie jak palniki obrotowe mogą być sterowane zdalnie, co znacznie podnosi komfort użytkowania. Aktualnie w naszej ofercie znaleźć można palniki o mocach od 4 do 26 kW. Na szczególną uwagę zasługuje nowa wersja Palnika BASIC PLUS, o którym można przeczytać poniżej.

PALNIK RYNNOWY BASIC PLUS

Palnik na pellet BASIC PLUS dostępny jest w mocach  16kW, 20kW oraz 26kW.
Wymiary oraz specyfikacje techniczne są tożsame ze standardowym palnikiem BASIC.

JAK DZIAŁA PALNIK RYNNOWY BASIC PLUS?

Ruchomy ruszt poruszając się  wzdłuż komory paleniskowej oczyszcza ją z popiołów i żużli, dzięki czemu palnik cały czas pracuje efektywnie, bez spadków mocy i nigdy nie dochodzi do jego zapychania się. W palniku zastosowano również system podziału powietrza na pierwotne i dopalające, co gwarantuje skuteczne spalanie pelletu nawet jeśli jego jakość jest spoza klasyfikacji DIN. Autorskie rozwiązanie łożyskowania oraz starannie wykonana komora paleniskowa dbają natomiast o zachowanie najwyższych parametrów trwałości.

PRZEWAGA PALNIKÓW RYNNOWYCH BASIC

Oszczędność

Oszczędzanie z palnikami na pellet  KIPI jest bardzo proste, co w dużej mierze wynika z zaawansowania technologicznego naszych urządzeń. Wykorzystujemy przy tym synergię wszystkich zalet pelletu, innowacyjnego palnika oraz efektywnego sterowania. Sprawia to, że ogrzewanie Twojego domu może stać się ekologiczne oraz oszczędne, jak nigdy dotąd! To właśnie znaczące obniżenie wydatków na paliwo stanowi jedną z głównych przyczyn, dla których palniki na pellet KIPI znajdują tak duże uznanie wśród swoich posiadaczy.

Komfort

Oszczędność rzadko idzie w parze z komfortem eksploatacji urządzenia grzewczego. Najczęściej szukać trzeba kompromisu między tymi dwoma pożądanymi cechami. Palniki na pellet KIPI udowadniają, że może być zupełnie inaczej. Dzięki nowatorskiej konstrukcji oraz inteligentnemu sterowaniu, użytkowanie naszych urządzeń jest praktycznie bezobsługowe. To jednak nie wszystko. Nadzór nad pracą kotła może odbywać się drogą bezprzewodową z wykorzystaniem dedykowanej aplikacji mobilnej lub komputera z dostępem do internetu.

Ekologia

Palniki KIPI spełniają najbardziej rygorystyczne normy emisji szkodliwych substancji do atmosfery, dzięki czemu określenie ich mianem ekologicznych nie stanowi jedynie pustego frazesu. Wybierając nasze urządzenia możesz jednak liczyć na znacznie więcej. Spalaniu pelletu towarzyszy bowiem minimalizacja ilości popiołu oraz pyłu. W znacznym stopniu ułatwia to zachowanie czystości w kotłowni. Oszczędność, komfort i ekologia to więc trzy główne wyróżniki palników KIPI.

GDZIE STOSUJE SIĘ PALNIKI RYNNOWE BASIC

Palniki na pellet KIPI są idealnym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy poszukują alternatywnego sposobu ogrzewania, będącego zarazem ekologicznym i oszczędnym.
Stosuje się je zarówno w nowych kotłach na pellet jak i do modernizacji działających kotłów olejowych, stałopalnych węglowych i miałowych oraz na zgazowanie, zarówno 3 oraz 4 klasy. To prosty, efektywny i relatywnie niedrogi sposób na tchnięcie nowego, ekologicznego ducha w ogrzewanie budynku.

Zamów konsultację
z ekspertem

Jeśli chcesz dowiedzieć się, które urządzenie najlepiej sprawdzi się w Twoim zakładzie, domu albo otrzymać wycenę — zamów konsultację z ekspertem.

To ok. 15-minutowa rozmowa telefoniczna z osobą, która na co dzień zajmuje się doborem urządzeń grzewczych pod kątem mocy i indywidualnych wymagań.
Na podstawie tego, co nam powiesz podpowiemy Ci, które urządzenie będzie najbardziej efektywne.

Zamów konsultację
z ekspertem

Jeśli chcesz dowiedzieć się, które urządzenie najlepiej sprawdzi się w Twoim zakładzie, domu albo otrzymać wycenę — zamów konsultację z ekspertem.

To ok. 15-minutowa rozmowa telefoniczna z osobą, która na co dzień zajmuje się doborem urządzeń grzewczych pod kątem mocy i indywidualnych wymagań.
Na podstawie tego, co nam powiesz podpowiemy Ci, które urządzenie będzie najbardziej efektywne.