wybierz język:
Menu produkty

Nawigacja: Home  >  O nas

O nas

Slider_540x230_KIPI

KIPI – źródła ciepła

Firma KIPI, producent palników na pellet, powstała w 2013 roku. Jednakże nasze doświadczenie sięga 1994 roku, kiedy swoją działalność rozpoczęło Biuro Techniczno Inżynierskie Jan Gumkowski, specjalizujące się w poszukiwaniu rozwiązań dla przemysłu, projektowaniu i wykonawstwie linii technologicznych oraz nietypowych maszyn i urządzeń.

Wszystko zaczęło się w 2009 roku…

Jeżeli chodzi o palniki na pellet wszystko rozpoczęło się w 2009 roku…
Chcąc obniżyć koszty ogrzewania zakładu zakupiliśmy wówczas tradycyjny palnik na pellet. Paliwo w postaci pelletu wydało nam się bowiem bardzo atrakcyjne – wygodne w użytkowaniu, nie brudzące, łatwe w przechowywaniu a przy okazji przyjazne dla środowiska. Zadowolenie z podjętej decyzji powoli jednak przemieniło się we frustrację. Palnik musieliśmy coraz częściej czyścić i musieliśmy bardzo zważać na jakość zakupowanego paliwa – przy pelletach gorszej jakości palnik nie pracował prawidłowo. Jak można mówić o pełnej automatyce, jeżeli tyle czasu musimy poświęcać na konserwację?

Zainspirowani brakiem rozwiązań… jak staliśmy się ekspertami techniki grzewczej

Problemy z czyszczeniem palnika kosztowały nas sporo czasu. Przeanalizowaliśmy dostępne na rynku palniki i okazało się, że żaden nie spełnia naszych oczekiwań. Stwierdziliśmy w końcu, że jesteśmy firmą która zajmuje się rozwiązywaniem problemów, więc postanowiliśmy rozwiązać i ten. Od razu pojawiło się kilka koncepcji. Pogłębiliśmy naszą wiedzę z zakresu technik grzewczych, stając się w tej dziedzinie ekspertami.

Od pomysłu do realizacji

Pierwsze pomysły analizowaliśmy pod względem teoretycznym. Aż doszliśmy do wniosku, że dobrym kierunkiem jest zastosowanie w palniku obrotowej komory spalania – która nie tylko umożliwi spalanie pelletów gorszej jakości (nawet agro-pelletów), uczyni palnik rzeczywiście automatycznym ale dodatkowo sprawi, że przedłuży się żywotność komory spalania. Zespół konstruktorski ruszył z pracami projektowymi, w 2010 rozpoczęliśmy badania nad prototypem, wprowadzaliśmy udoskonalenia – naszym celem było stworzenie produktu najwyższej jakości, aż sfinalizowaliśmy prace i stworzyliśmy pierwszy palnik. Jesteśmy dumni, iż udało nam się to osiągnąć.

Palnik KIPI

W ten właśnie sposób powstał palnik KIPI, którego konstrukcja została przez nas zgłoszona do Urzędu Patentowego. W 2013 roku uruchomiliśmy produkcję palników na pellet z rotacyjną komorą spalania i rozpoczęliśmy sprzedaż palników na rynku polskim.

Kolejne kroki

Ponieważ cechuje nas innowacyjne, kreatywne podejście do tematów, którymi się zajmujemy, pracujemy obecnie nad kolejnym przełomowym rozwiązaniem w technikach grzewczych – kotłem cyklonowym. Prototyp jest już gotowy i badany przez Instytut Energetyki w Warszawie.

Naszym głównym celem jest być dla naszych Klientów partnerem godnym zaufania i ekspertem w tym, czym się zajmujemy. Chcemy aby oferowane przez nas produkty cechowała najwyższa jakość wykonania i niezawodność. Naszym priorytetem jest również troska o ochronę środowiska.