Nagrzewnice powietrza VENTURA

Nagrzewnicę powietrza VENTURA, oprócz nowoczesnego designu wyróżnia przede wszystkim trzyciągowy, przeciwprądowo-krzyżowy wymiennik ciepła oraz system równomiernego rozprowadzania powietrza przez wymiennik. Połączenie tych rozwiązań daje najwyższą efektywność w ogrzewaniu powietrza w porównaniu do dotychczas dostępnych na rynku urządzeń. W nagrzewnicy zastosowano obrotowy palnik ROTARY, co pozwala na utrzymanie bardzo dobrych parametrów spalania oraz niską emisyjność. Całe urządzenie cechuje łatwość eksploatacji, dzięki prostemu dostępowi do wymiennika. Nagrzewnica ponadto wykorzystuje niezawodny system automatycznego odpopielania. Popiół gromadzi się w specjalnym zbiorniku, do którego użytkownik ma łatwy dostęp. Dzięki połączeniu samoczyszczącego palnika ROTARY oraz mechanizmu automatycznego odpopielania komory paleniskowej, znacząco wydłużono czas bezobsługowej pracy urządzenia.

BUDOWA NAGRZEWNICY POWIETRZA VENTURA

Regulowany wylot powietrza pozwala na skierowanie strumienia ciepła w dowolnym kierunku. Dzięki zastosowaniu regulatorów termostatycznych możliwe jest rozprowadzenie powietrza w taki sposób, aby w każdym z maksymalnie 4 pomieszczeń utrzymywana była niezależna temperatura. Urządzenie pozwala na wybór orientacji otwieranych drzwi – lewej lub prawej – co ułatwia adaptację podczas montażu. Dodatkowo cała konstrukcja jest łatwa w czyszczeniu i serwisowaniu, co skraca do minimum czas konserwacji urządzenia. Istnieje również możliwość dostarczenia nagrzewnicy z pełną recyrkulacją, co dodatkowo obniża koszty ogrzewania.

NAGRZEWNICA VENTURA MOBILE

Zewnętrzna i mobilna wersja nagrzewnicy VENTURA daje wiele możliwości, jak np. wykorzystywanie do tymczasowych systemów grzewczych, imprez plenerowych, placów budowy czy pod wynajem.

VACCUM

MOBILNOŚĆ

  • Możliwość podawania pelletu z odległości nawet do 10 metrów.
  • Możliwość instalacji urządzenia na zewnątrz – dzięki temu rozwiązaniu nie ma potrzeby budowania kotłowni wewnątrz pomieszczenia.

  • Zintegrowany system odprowadzania spalin.

  • Możliwość transportu z wykorzystaniem wózka paletowego.

  • Zastosowanie do tymczasowych systemów grzewczych.

  • Możliwość wypożyczenia urządzenia.

Dostępne moce: 30 kW, 50 kW, 70 kW, 100 kW, 150 kW, 200 kW, 250 kW, 300 kW.

W NAGRZEWNICY ZASTOSOWANO INNOWACYJNY PALNIK ROTARY

Dzięki opatentowanym technologiom  jak obrotowa komora spalania, rozwiązuje on kluczowe problemy z eksploatacją urządzeń grzewczych zasilanych pelletem i jest niemalże bezobsługowy, wyjątkowo oszczędny i ekologiczny.  Jest  on pierwszym tego typu palnikiem na rynku. 

JAK DZIAŁA NAGRZEWNICA POWIETRZA VENTURA

Regulowany wylot powietrza daje możliwość ukierunkowania strumienia ciepła w dowolnym kierunku. Dzięki wykorzystaniu regulatorów termostatycznych istnieje możliwość rozprowadzenia powietrza w taki sposób, by w każdym z nawet 4 pomieszczeń utrzymywana była niezależna temperatura. W urządzeniu istnieje możliwość wyboru kierunku otwierania drzwi – lewego lub prawego, co ułatwia dostosowanie urządzenia do danego pomieszczenia. Ponadto cała konstrukcja sprawia, ze jest ono proste w czyszczeniu i serwisowaniu, co skraca do minimum czas obsługi urządzenia. Możliwe jest również wykonanie nagrzewnicy z pełną recyrkulacja, co dodatkowo obniża koszty ogrzewania.

GDZIE STOSUJE SIĘ NAGRZEWNICE POWIETRZA VENTURA

Nagrzewnica powietrza Ventura to idealne rozwiązanie dla obiektów wielkopowierzchniowych. Zastosowana w niej technologia pozwala bowiem  na szybkie rozprowadzanie ciepła bez budowy skomplikowanych układów instalacji grzewczych.

Hale i magazyny

Warsztaty samochodowe

Kościoły

Szklarnie

Zamów konsultację
z ekspertem

Jeśli chcesz dowiedzieć się, które urządzenie najlepiej sprawdzi się w Twoim zakładzie, domu albo otrzymać wycenę — zamów konsultację z ekspertem.

To ok. 15-minutowa rozmowa telefoniczna z osobą, która na co dzień zajmuje się doborem urządzeń grzewczych pod kątem mocy i indywidualnych wymagań.
Na podstawie tego, co nam powiesz podpowiemy Ci, które urządzenie będzie najbardziej efektywne.

Zamów konsultację
z ekspertem

Jeśli chcesz dowiedzieć się, które urządzenie najlepiej sprawdzi się w Twoim zakładzie, domu albo otrzymać wycenę — zamów konsultację z ekspertem.

To ok. 15-minutowa rozmowa telefoniczna z osobą, która na co dzień zajmuje się doborem urządzeń grzewczych pod kątem mocy i indywidualnych wymagań.
Na podstawie tego, co nam powiesz podpowiemy Ci, które urządzenie będzie najbardziej efektywne.

Ta strona korzysta z plików cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.